Gözaltı Morlukları

GÖZALTI MORLUKLARI

Gözaltımızın görünüşümüze ne kadar etkisi olduğunu problemler başlandığı zaman fark ederiz. Orada başlayan morluklar bizi yorgun ve yıpranmış gösterir. Çökmeler yaşlı gösterir. Et benleri Gözaltı bölgesinde cildimiz incedir. Bu da tedavilerin uygulanmasında zorluklar çıkartır. Yan etki oluşması kolaydır.

 

GÖZ ALTI MORLUKLARI NEDEN OLUŞUR?

Esas olarak cildimizin yapısı rol oynasa da daha bir çok sebepten dolayı morlukların oluşması Yapısal olarak yatkın olanlarda herhangi bir sebep olmadan da oluşabilir. Gözaltında meydana gelen dolaşım bozuklukları, pigment oluşumuna sebep olan durumlar cildin ince olmasından dolayı kolayca fark edilebilen renk değişikliklerine sebep olur. Hormonal bazı rahatsızlıklar, bölgesel dolaşımı etkileyen sinüzi vb. hastalıklar, haricen uygulanan uygunsuz ürünler, bazı dolaşım sistemi hastalıkları ve pigmentasyon bozuklukları morluğa sebep olabilir.

 

GÖZALTI MORLUĞUNUN TEDAVİSİ NELERDİR?

Gözaltı morluğu tedavilerden yarar görse de tamamen yok olması zor bir problemdir. Haricen sürmek için kullanılan ilaçların bazıları oldukça sınırlıdır. Bunların yanında gözaltına uygulanan dolgu, mezoterapi, lazer, radyofrekans gibi pek çok uygulamalarda mevcuttur. Uygulanacak tedavinin cildinizin durumuna göre Dermatoloji uzmanı tarafından belirlenmesi tedaviden alacağınız başarılı sonuç ihtimalini arttırır. En iyi sonuca en kısa ulaşmanızı sağlar.